Zajímá vás historie pohovek?

sofa

Někdy nazvaný gauč nebo Davenport, sedačka je dlouhý sedák čalouněný s oběma rameny a zády. Dnes, to je běžný luxus, který indikuje progresi člověka chůze od kočovný „smečky a evakuovat“ životní styl naší nedávné minulosti.

Historie

Čalounění technicky sahá až do starověkého Egypta, kde byly hrobky faraónů „vybaveny pohodlnými jmenování zachovalými trvat tisíciletí. Staří Egypťané a jejich římští současníci vyhrazena tyto věci licenčních poplatků a dalších společenských elit. Na Západě, čalounění, jak ji známe dnes vyvíjel se pomalu jako stavebniny architekturu zlepšila. Před 1500s, tkané artefakty známé jako tapisérií byly hlavním zdrojem izolace, chránit obyvatele před vlhkem a chlad, který prosakoval skrz jejich stěnách. Sezení pro dvě nebo více osob bylo obvykle dodáván tvrdé lavici.

Poté, co je potřeba ochrany před elementy snížil, látky by mohly být použity pro dekoraci a na jednotlivých kusů nábytku. Příspěvky do designem interiéru byly vyrobeny ze všech hlavních evropských center. Němci představil použití žíní polstrování, stále ústředním prvkem řádně čalouněného nábytku. Anglická raději sušené mořské mech. Italové představil opěradla a paže během renesance. Čalouněné židle byl vynalezen už, ale nebyly propagován do této doby. Pohovka s polštářem dolů bylo rozšíření čalouněného křesla. Drobné úpravy byly provedeny metodami nádivkou, například pomocí tlačítek k zabezpečení padding spíše než praxe „střapců“ (šití zvednutý smyčky nebo řezané hromadu do tkaniny).

Osmnácté století „Upholder“ Byla to kombinace designér a malíř, který dokončil architekt vize místnosti. Kabinet tvůrci, jako je George Hepplewhite, Matthias Lock, Henry Copland, a mnohem více proslulý Thomas Chippendale rozšířily své dřevozpracující podniky do této nové a vzrušující oblasti čalounění. Vyrážka z toho, co se říkalo „vzorníky“ těmito a dalšími praktiky, s takovými jmény jako kabinetu-Maker a čalouník příručce, udával tempo. Obsahovaly rozkládacími vzory, stejně jako nové nápady pro další praktické a dekorační kusy.

Během devatenáctého století, příchod průmyslové techniky měl velký dopad na moderních metodách čalounění. V roce 1850, vinuté pružiny byly vynalezeny. Moderní sofa obvykle, i když ne vždy, obsahuje pružiny na vyrovnání rozložení hmotnosti. Šicí stroj byl také rozvinutý během tohoto období, urychlení procesu čalounění. Nová vylepšení, jako je moderní Skládání by nebyla možná bez šicího stroje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nábytek se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.