Jak vyrobit točivé schodiště?

schody

Zjistil jsem, že křivky v zpracování dřeva jsou náročnější budovat a krásnější na pohled než přímými liniemi, které jsou čisté, ale méně přesvědčivé. Klienti na nedávném projektu sdílené moje vášeň, který inspiroval design jejich mamutího balíčku, který se nachází v Moss Beach v Kalifornii.

Vrchol paluba je jemně točité schodiště, která otevírá prostřednictvím souboru poklopy na střešní terasu. Chcete-li vytvořit svůj vrstveného zábradlí, roztrhl jsem 20-noha-dlouho zvolte sekvoj 2×6 na 3/16-palce široké proužky, pomocí pila vybavena Freud Diablo tenké spára čepelí. Po instalaci schodiště příspěvků, jsem upevněny Bender Board (flexibilní lemování obvykle používá pro terénní úpravy) na místa, která mají působit jako forma.

Lepidlo-up je chaotický a rychle-chodil proces, a bere tolik svorky a pomocníky, jak můžete sebrat. My potažené proužky Redwood s Titebond 3, vodotěsné lepidlo na dřevo, které má poměrně dlouhý pracovní čas a potom pracoval zuřivě pro sevření lepený-up madlo k Bender radě za účelem vytvoření poloměr. Dovolil jsem lepidlo léčit asi 10 dní, pak odstranil svorky a nastavte lištu na kozách, kde jsem vyčistil a uhladil ho ven s mým různými pásem brusek.

Horizontální lišty paluby jsou také zakřivené, ale byl rozřezané ruky od 20-noha-dlouhý 2×12 mamutího skladě pomocí kotoučovou pilu vybaveného Arcus tvarovanou pilovým kotoučem a pro ostrých zatáček, z 2×14 skladu pomocí skládačka. Chcete-vyložit madel, jsem umístil 2-by akcie na horní rámové a ořezané zakřivené paluby hrany, a sledoval profil pomocí palubní desku jako vodítko. Jednou jsem dokončil řezání a vyhlazením 2×6 horní lišty, použil jsem je jako šablony pro užší 2×4 subrails a spodních kolejnic.

Schody mají vertikálně orientované stoupačky. Jak jsem se s každou složkou ve zbytku paluby, I uvolnil jejich okraje s 3/8-palce průměru roundover bitu upevněné v routeru, broušené je do 180 zrnitosti, potom nanesena je na všech stranách, zejména koncové obilí s Sikkens CETOL mořské dřevě před montáží. Potom, naplnil jsem všechny otvory pro šrouby s dřevěnými zátkami, dotkl se nějaké škrábance a Dings, pak kartáčované na dalších dvou vrstvami CETOL po celé palubě.

David Bullene je vlastní stavitel s více než 35 let zkušeností dřevoobráběcích který žije v Redwood City v Kalifornii.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nábytek se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.